VRŠAČKA KULA OTVOREHA ZA POSETIOCE

VRŠAČKA KULA OTVOREHA ZA POSETIOCE

Vršačka kula simbol grada iz 15 veka zvanično je otvorena za javnost, a ceremonija otvaranja i osvećenja upriličena je na Dan Svetog Teodora Vršačkog koji je slava grada.
Ovom događaju prisustvovali su ministar pravde Nikola Selaković i pokrajinski sekretar za kulturu Slaviša Grujić.
Svečanost su uveličali i učenici Muzičke škole „Josif Marinković“, koji su otpevali himnu Srbije i himnu grada Vršca, a nakon čina osvećenja Kule, Viteška družina „Sveti Arhanđel“iz Beograda i udruženje za očuvanje kulturnog nasleđa „Banatika“, prikazali su svoje veštine.Tokom svečanosti paraglajderisti su ulepšali nebo iznad Vršačke kule prikazujući svoje veštine.
U samoj Kuli prikazane su fotografije nastale tokom višegodišnjih arheoloških istraživanja kao i izložba fotografija Foto-kluba“Vršac“, pod nazivom „Kula“.
Ministar Selaković je obećao da će lobirati u drugim ministarstvima da finansijski pomogne nastavak radova na podizanju Vršačkog zamka, jer je to važno i za Vršac i za Srbiju.
Kula će biti otvorena svakog dana, osim ponedeljka, od 10 do 17 časova.Ulaz je besplatan do kraja avgusta, a od septembra će cena ulaznice iznositi 100 dinara.

Skorašnje novosti i obaveštenja

Sve novosti