U SUSRET ČETVRTOM BEŠKA FESTU

U SUSRET ČETVRTOM BEŠKA FESTU

I ove godine, u prvom septembarskom vikendu, održaće se četvrta po redu manifestacija „Dani vojvođansko-bavarske kulture BEŠKA FEST 2015“.
Ova manifestacija se realizuje u cilju afirmacije zaboravljenih običaja i predstavljanje tradicije, običaja, kulture i gastronomije Vojvodine i Bavarske.
U programu učestvuju vojvođanska kulturno-umetnička društva, kao i folklorna grupa i bleh-muzika iz Bavarske. Za zabavni program su zaduženi tamburaški orkestar ANSAMBL RAVNICA iz Subotice, MAESTRALNI BEND iz Novog Sada i PENTHOUSE BAND.
Tokom glavne večeri, u subotu 5. septembra, posetioci će imati priliku da probaju bavarske specijalitete – bele i crvene kobasice, leberkez, bavarske perece, zatim kuglofe, princregenten tortu, binenštih, ali i vojvođanske specijalitete – beščansku kobasicu, švargle, džigernjače, roštilj; od kolača krofne, štrudle, pite, salčiće.
Osnovni cilj festivala je promocija Vojvodine kao multietničke i multikulturalne evropske regije.
Ove godine iz Bavarske u Bešku dolaze dva autobusa. U jednom su učesnici programa, njih oko 50, a u drugom grupa turista iz partnerskog mesta Karlshuld koji prvi put dolaze u Bešku i kojima je za pet dana boravka u našoj zemlji prirpemljen bogat program (obilazak Beograda, Sremskih Karlovaca, Petrovaradinske tvrđave, manastira Krušedol, Inđije…).
Organizatori ove manifestacije su Zavičajno društvo „Stara Beška“ i Turistička organizacije Opštine Inđija, u saradnji sa KUD „Branko Radičević“ Beška i Domom kulture, a pod pokroviteljstvom Opštine Inđija i pokrajinskog sekretarijata za kulturu.

Skorašnje novosti i obaveštenja

Sve novosti