Četvrti„Beška fest“se i ove godine održava prvog vikenda u septembru, tačnije od 4. do 6. septembra. Ova trodnevna manifestacija prvi put je održana 2012.godine i svojim međunarodnim karakterom i bogatim sa držajem privukla je veliku pažnju medija i veliki broj posetilaca.
Osnovni cilj manifestacije je promocija Vojvodine kao multietničke i multikulturalne evropske regije. U okviru manifestacije organizovan isu Etno festival, Gastro fest, kulturno-umetnički i zabavni program, Bavarian beer party i pop rok koncerti. Na taj način, na jednom mestu biće predstavljeni kultura, tradicija i gastronomija Vojvodine i Bavarske.
U program učestvuju vojvođanska kulturno-umetnička društva, kao i folklorna i bleh-muzika iz Bavarske. Za zabavni program biće zaduženi tamburaški ansambl Ravnica iz Subotice, Maestralni bend iz Novog Sadai Penthuse band
Tokom glavne večeri, u subotu 5.septembra, posetioci će imati priliku da probaju bavarske specijalitete – bele I crvene kobasice, leberkez, bavarske perece, zatim kuglofe, bavarske torte I kolače, ali I vojvođanske specijalitete-beščansku kobasicu, švargle, džigernjače, roštilj, krofne, štrudle, pite, salčiće…
Ove godine iz Bavarske u Bešku dolaze dva autobusa.Jedan čine učesnici programa, a drugi grupa turista iz partnerskog mesta Karlshuld. Za one koji prvi put dolaze u Bešku pripremljen je bogat program koji će biti realizovan tokom pet dana njihovog boravka (obilazak Inđije, Beograda, Sremskih Karlovaca, Petrovaradinske tvrđave, manastira Krušedol…).
Povod za organizovanje ovakvog festivala u Beški je to što Beška ima partnerstvo I dugogodišnju saradnju sa bavarskom opštinom Karlshuld. Ugovor o partnerstvu Beške I Karshulda potpisan je 2010. godine od kada se I neguje prijateljstvo između ova dva mesta. Prilikom posete Karlshuldu 2014.godine, predstavnicima regionalne i opštinske vlasti Karlshulda, Zavičajnog društva „StaraBeška“ I Turističke organizacija opštine Inđija priređena je velika čast-dobili su trg u samom centru Karlshuld pod nazivom „Beška-Platz“ (Trg Beška). Iz istog razloga, 2014. Godine tokom trajanja “Beškafesta”, u Beški svečano je otvoren“Park Karlshuld”.
Organizatori manifestacije su Turistička organizacija opštine Inđija i Zavičajno društvo „StaraBeška“, a saradnici manifestacije KUD „Branko Radičević“ i Dom culture iz Beške. Manifestacija se održava pod pokroviteljstvom Opštine Inđija, Pokrajinskog sekretarijata za kulturu i Javno informisanje i Pokrajinskog sekretarijata za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo.