15. TURISTIČKI FORUM – ZLATIBOR

15. TURISTIČKI FORUM – ZLATIBOR

U periodu od 24. do 26. septembra 2025. godine, na Zlatiboru je održan jubilarni 15. Turistički forum Srbije, u organizaciji Turističke organizacije Srbije. Forum je poslužio kao platforma za razmenu iskustava, predstavljanje inovacija i diskusiju o savremenim izazovima u turizmu, sa posebnim fokusom na održivi razvoj, digitalizaciju i unapređenje turističke ponude.

Svečano otvaranje Foruma obeležilo je obraćanje: direktorke Turističke organizacije Srbije gospođe Marije Labović, v.d. pomoćnice ministra Ministarstva turizma i omladine gospođe Višnje Rakić, predsednika opštine Čajetina gospodina Milana Stamatovića, kao i direktora Turističke organizacije Zlatibor gospodina Vladimira Živanovića.

Tokom trajanja Foruma, učesnici su imali priliku da prisustvuju edukativnim predavanjima i panel diskusijama:

  • „Saradnja javnog i privatnog sektora u turizmu: Kako graditi kreativnu sinergiju za uspeh destinacije?“
  • „Igra(j) za čovečanstvo EXPO 2027“
  • „AI u turizmu: od hajpa do prakse“

Pored edukativnog dela, učesnicima je pružena prilika da istraže turističke znamenitosti Zlatibora i okoline, uključujući Stopića pećinu, vodopad Gostilje, kao i Gold gondolu Zlatibor, što je dodatno obogatilo iskustvo učesnika i omogućilo razmenu praktičnih iskustava u turizmu.

Skorašnje novosti i obaveštenja

Sve novosti