ПЛАНИНАРСКО-СМУЧАРСКО ДРУШТВО “ЖЕЛЕЗНИЧАР” – Нови Сад
Планинарско смучарско друштво Железничар Нови Сад основали су 18. априла 1951. године љубитељи природе у ЖТП Нови Сад, под називом Планинарско-смучарско друштво Железничар. Циљ Друштва је чување природне околине и рекреација грађана.
Већина чланова је активна на редовним недељним пешачењима, у оквиру рекреативне акције друштва “Пешачимо у природи”. Друштво је оснивач, велике планинарске манифестације – Планинарског маратона на Фрушкој гори.
Друштво има планинарски дом на Поповици, на Фрушкој гори. Дом има кухињу, трпезарију за 40 посетилаца грејану каљевом пећи и 2 собе са по 10 лежајева. Дом има струју, воду, WЦ, сталног домаћина дома +381 (0)21 463 205, мобилни +381 (0)63 802 4532, терасу са погледом на Нови Сад. До дома се стиже приградским аутобусом број 74 који полази са Железничке станице Нови Сад.
Већина чланова је активна на редовним недељним пешачењима, у оквиру рекреативне акције друштва “Пешачимо у природи”. Друштво је оснивач, велике планинарске манифестације – Планинарског маратона на Фрушкој гори.
Друштво има планинарски дом на Поповици, на Фрушкој гори. Дом има кухињу, трпезарију за 40 посетилаца грејану каљевом пећи и 2 собе са по 10 лежајева. Дом има струју, воду, WЦ, сталног домаћина дома +381 (0)21 463 205, мобилни +381 (0)63 802 4532, терасу са погледом на Нови Сад. До дома се стиже приградским аутобусом број 74 који полази са Железничке станице Нови Сад.