ФИЛМСКО ВЕЧЕ ВЕЛИКИ МУЗЕЈ

ФИЛМСКО ВЕЧЕ ВЕЛИКИ МУЗЕЈ

У оквиру програма ЛЕТО У ВРТУ ГАЛЕРИЈА 2015. који заједнички реализују Галерија Матице српске и Спомен-збирка Павла Бељанског, у четвртак, 2. јула 2015. године у 21 сат ће у заједничком врту галерија (Трг галерија 1-2, Нови Сад) у сарадњи са Аустријским културним форумом из Београда бити приређено Филмско вече у оквиру којег ће бити приказан документарни филм Велики музеј (2014).
Филм Велики музеј (Даß гроссе Мусеум/ Тхе Греат Мусеум, 94`) на занимљив и духовит начин даје поглед иза кулиса у реконструкцију и функционисање чувеног Уметничко-историјског музеја у Бечу. Камера прати грандиозну реконструкцију али и понашање запослених и државе у новонасталој ситуацији. Посматрајући различите процесе приликом стварања савршеног амбијента за уметност кроз приче запослених сазнајемо многе занимљивости и учимо пре свега о оданости професији и послу. Режију и сценарио потписује Јоханес Холцхаусен (Јоханнес Холзхаусен) који је студирао историју уметности а касније и филм на Бечкој филмској академији. Филм је добио награду Калигари 2014. године у Берлину, награду Дијагонале 2014 у Аустрији за најбољу фотографију и монтажу у документарном филму и Сребрни ФИЛАФ за филм у Перпињану.
***
Током лета, сваког четвртка у термину од 21.00 до 23.00 сата, заједнички врт Галерије Матице српске и Спомен-збирке Павла Бељанског отвориће врата свима онима који су расположени да се на неконвенционалан начин упознају са делима српске националне уметности, да упознају културу различитих земаља и народа и да се у пријатном амбијенту врта опусте уз филмове, музику, плес, путописне приче, освежење и дружење.
Програм манифестације приређен је у сарадњи са бројним сарадницима и пријатељима Галерије Матице српске и Спомен-збирке Павла Бељанског, као што су Аустријски културни форум у Београду, Амбасада САД и Амерички кутак, Нови Сад, Француски институт у Србији и Међународни филмски фестивал „Цинема цитy“, „Александар Дујин Оркестра“ са гошћама Владаном Марковић и Тањом Јовићевић, Цапоеира Академија и Удружење „Тодо танго“, група ЈеуНС, др Лазар Трифуновић, Маја Тишма, Горан Вукчевић и Тамара Огњевић.
Реализацију манифестације ЛЕТО У ВРТУ ГАЛЕРИЈА 2015. омогућили су Министарство културе и информисања Републике Србије, Секретаријат за културу и јавно информисање АП Војводине и Управа за културу Града Новог Сада.
Сваки програм биће посебно најављен, а детаљне описе и најаве програма као и фотографије са сваког реализованог програма моћи ћете да пронађете на Фацебоок профилу Галерије Матице српске https://www.facebook.com/pages/Galerija-Matice-srpske/132189313478014 и на Тwиттер профилу https://twitter.com/galmaticesrpske, као и на Фацебоок профилу Спомен-збирке Павла Бељанског https://www.facebook.com/spomenzbirka.pavlabeljanskog.
Улаз на све програме је слободан!
За све информације можете се обратити Снежани Мишић на 021/48 99 015 и 069/110 30 50 из Галерије Матице српске.

Скорашње новости и обавештења

Све новости
24 Jun

Војводина се представила кроз гастрономију и ракијску традицију на манифестацији „Доживи лето у Србији“

Манифестација „Доживи лето у Србији“, која је окупила више од 50 туристичких организација из целе земље, одржана је на Калемегдану, у суботу 20. јуна, са...

Прочитај више