Дуго очекивани лине уп фестивала Сирмиум Роцкс Фест коначно је објављен. Трећи по реду СРФ одржаће се 31. јула и 1. августа, а окупиће више него занимљива и квалитетна имена српске музичке поп, рок, пунк, хип хоп а овај пут и електронске сцене.
Организатори су ове године увели и електронску музику како би проширили интересовање публике, а када говоримо о тој сцени сигурно да нема бољег имена од Марка Настића. Наступ најпознатијег српског ДЈ-а резервисан је за петак. Пре њега током вечери наступиће и београдски састав Сви на под, а непосредно пре Настића наступиће права атракција предвођена Банзаем анд WацкWацком, Мадред. Зрењаниски Ј&М као и Ким Тамара представиће се у петак.
Свакако да су најпознатије име Фестивала култни шабачки бенд Гоблини, који ће наступити у суботу. Слушаћемо хитове “У магновењу”, “Ања волим те”, “Воз”, “Има нас”, и многе друге на којима су одрастале генерације клинаца широм Србије. Пре величанствених Гоблина митровачка публика скакаће уз ритмове све популарнијег панчевачког бенд Исказ. Субота је резервисана и за финалисте Белграде демо феста 2015. митровачки Схејди Круу, као и за бенд Кофеин. Премијеру пред домаћом публиком имаће у суботу митровачки музичар Петра Аларгића.
Фестивал ће се ове године преместити са Градске плаже у простор игралишта “Партизан” у самом центру града због бољих техничких услова.