Манифестација „Доживи лето у Србији“, која је окупила више од 50 туристичких организација из целе земље, одржана је на Калемегдану, у суботу 20. јуна, са циљем да грађанима и посетиоцима Београда приближи најатрактивније туристичке дестинације, природне лепоте, културно-историјско наслеђе и гастрономску понуду Србије.
Директорка Туристичка организација Србије Марија Лабовић истакла је да манифестација пружа јединствену прилику посетиоцима да на једном месту упознају различите крајеве Србије и пронађу инспирацију за летњи одмор.
Поред представљања туристичке понуде домаћих дестинација, посетиоци су могли да се информишу и о предстојећим великим догађајима од значаја за Србију, међу којима су Винска визија Отвореног Балкана и ЕXPО 2027.
Посебну пажњу посетилаца привукла је гастро и винско-ракијска зона у којој се представила Војводина са локалним произвођачима. Посетиоци су имали прилику да дегустирају производе дестилерије Браћа Крстић, као и традиционалне колаче које је представила Цеца Сремица.
Манифестација „Доживи лето у Србији“ још једном је показала богатство и разноврсност домаће туристичке понуде, потврђујући да Србија нуди садржаје за различита интересовања – од активног одмора и боравка у природи до културних рута, гастрономских доживљаја и винског туризма.