MAGISTRAT – Sremski Karlovci

MAGISTRAT – Sremski Karlovci

Zgrada Magistrata je izgrađena u periodu između 1808. i 1811. godine u neoklasicističkom stilu. Prvobitno je bila namenjena za potrebe garnizona u Petrovaradinskoj tvrđavi, ali je ustupljena slobodnom vojnom komunitetu Sremskih Karlovaca. Iznad balkona nalazi se grb grada Karlovaca. U prostorijama Magistrata nalazila se gradska uprava: gradsko veće i policija. Najznačajniji događaj vezan za ovu ustanove jeste proglašenje Srpskog Vojvodstva sa balkona ovog zdanja maja 1848. godine.

Tekst preuzet sa sajta Turističke organizacije Sr.Karlovci

Trg Branka Radičevića, Sremski Karlovci

Atrakcije u blizini

Sve atrakcije