Са задовољством Вас обавештавамо да Дом омладине Панчево слави 40 година рада посебним концертом камерног ансамбла “Камерата”, који ће се одржати у петак, 18. децембра, у 20 часова, у дворани “Аполо” Дома омладине. На програму је танго музика Астора Пјацоле, а улаз на концерт је бесплатан.
Дом омладине Панчево основан је 1975. године као установа културе чији је оснивач Град Панчево, са циљем организације едукативних и културно-забавних програма за младе у Панчеву.
Дом омладине је требало негде да се смести и људи из Комитета омладине и власти су оценили да је зграда Руске болнице најзгоднија. Они су добро оценили да би требало да се направи једна комплекснија културна понуда за младе, да се на бољи начин подстиче и развија таленат код одређених структура, и да се постигне већи ниво у сфери омладинске забаве и омладинског креативног деловања.
Стојан Бошков, први директор Дома омладине Панчево
Од дана оснивања, давне 1975. па до данас, заживеле су значајне манифестације које су постале традиција Дома омладине а које и сада проносе добар глас о Панчеву, међу којима издвајамо: позоришни фестивал “Еx-Театар Фест”, “Етно глас”, “Ин Треш Фестивал”, “ФрееДом Фест”, као и пројекти “Школа цртања”, зборник поезије “Рукописи”, омладински информатор “Драфт”.
Дом омладине Панчево представља пример добре праксе у Србији, како удружења и организације младих функционишу и како раде. То нам јесте циљ и жеља и за будућност, да сви млади који су корисници Дома омладине а и они који то нису, могу тачно знати које садржаје могу наћи у Дому омладине.
Марија Јевић, директорка Дома омладине Панчево
Камерни оркестар „Камерата“ је основан 2010 године. Главни и основни принцип овог оркестра је висок квалитет извођења и представљање најталентованијих младих уметника Србије.
Оркестар има велику подршку Покрајинског секретаријата за спорт и омладину, Града и цењених и реномираних уметника који су дали позитивне критике и у потпуности подржали њихове идеје.