Туристичка организација општине Вршац, организовала је јуче конференцију за новинаре, у Београду, којом је најавила 58.Дане бербе грожђа, у просторијама Туристичке организације Србије.
Присутнима су се обратили:
1. Марија Кулић, чланица Општинског већа Општине Вршац
2. Татјана Палковач, директорка Туристичке организације општине Вршац
Покровитељ манифестације у част грожђа, вина и винограда која се у Вршцу просљавља дуже од пола века „Дани бербе грожђа“, а ове године од 17. до 20. септембра је општина Вршац, организатор Туристичка организација општине Вршац, а генерални спонзор Вршачки виногради.
У дане Бербе грожђа посетиоци могу бити део многобројних културних, спортских дешавања, као и разних изложби – традиционална изложба грожђа и воћа, дегустација вина, карневалска поворка, наградна игра „Грожђе из авиона“, дечји маскенбал, избор за МИСС Бербе, уличне трке, Грожђебалска гитаријада у Дому омладине и други. У дане викенда на главној бини у центру града концерт ће имати Национални ансамбл Коло, Ана Бекута, Маринко Роквић, Рибља Чорба, Тропико бенд, Бад Цопу и локални вршачки бендови.
На Тргу испред Градске куће биће отворена „Винска улица“где ће поред вина Вршачких винограда гости моћи да пробају и вина свих приватних вршачких подрума, као и вина из других крајева Војводине и Србије.
Туристичка организација општине Вршац и ове године очекује око 100.000 посетилаца, од којих је велики број туриста из суседне нам Румуније.
Новинарима је у Београду подељен комплетан програм са свим пратећим садржајима Грожђебала и организована је њихова посета Вршцу.