Група директора „Фијета“, Светске федерације новинара и писаца у туризму, је у четвртак 14. маја посетила Палић. Циљ посете Федерације је одржавање борда директора светског удружења, који се ове године одржао у Војводини, у периду од 12. до 15. маја.
Борд директора „Фијет“ донео је одлуку да награду “Златна јабука” за 2015. годину додели Москви и Палићу. Ово престижно признање први пут је добила нека туристичка дестинација у Србији а Светска федерација новинара и писаца у туризму је препознала природно, културно и историјско наслеђе дестинације Палић, која ове године обележава 170 година туристичке традиције.
Године 1970. Фијет је установио високо признање – награду „Златна јабука“ која је еквивалент Оскару. Ова награда се додељује сваке године изузетним туристичким дестанацијама. Награду су између осталог добили Опатија, Краков, Анталија, Брно, Схарм ел Схеикх и многи други.
Приликом посете, новинари су се сусрели са представницима Покрајинске владе, Потпредседником Покрајинске владе и покрајинским секретаром за привреду, запошљавање и равноправност полова, господином Мирославом Васином, покрајинским секретаром за финансије, господином Зораном Радоманом и директором предузећа Парк Палић, господином Гораном Габрићем, где се разговарало о актуелним темама из области туризма.
Гости су такође имали прилику да обиђу све оно у шта се претходних пет година улагало у Палић и да се увере у залагање постојеће туристичке привреде и домаћина Доо Парк Палић, да Палић постане модерна европска туристичка дестинација.