Туристичка организација Војводине успешно се представила на 15. Међународном сајму туризма и гастрокултуре у Бијељини, одржаном 16. и 17. априла 2026. године, који је окупио око 70 излагача из региона. Ова значајна манифестација још једном је потврдила свој статус важне платформе за промоцију туристичке понуде, умрежавање и размену искустава међу туристичким актерима.
Туристичка организација Војводине представила је целокупну туристичку понуду Покрајине – од богатог културног наслеђа и манифестационог туризма, преко винских рута, до активног одмора у природи и урбаних садржаја градова. Посебан акценат стављен је на аутентичне доживљаје, локалне производе и разноврсност која Војводину чини атрактивном дестинацијом за различите профиле туриста.
Учешће на сајму у Бијељини има додатни значај имајући у виду континуирани раст туристичког промета из Босне и Херцеговине. Према званичним подацима Републичког завода за статистику, туристи из БиХ заузели су друго место по броју долазака страних туриста у Војводину током 2025. године. Укупно је забележено 28.446 долазака и 68.954 ноћења, уз просечан боравак од 2,42 дана. Ови подаци потврђују важност тржишта БиХ и оправданост интензивирања промотивних активности управо на овом простору.
Током сајма, остварени су контакти са туристичким организацијама, агенцијама, чиме су додатно отворене могућности за будућу сарадњу и заједничке пројекте. Интересовање посетилаца за понуду Војводине било је изузетно, посебно за кратке викенд боравке и манифестације.
Наступ на сајму туризма и гастрокултуре у Бијељини још је један корак у јачању регионалне сарадње и позиционирању Војводине као лако доступне, разноврсне и гостољубиве дестинације за туристе из Босне и Херцеговине.