У суботу, 14. марта, Департману за географију, туризам и хотелијерство, ПМФ-а у Новом Саду, први пут организује научно-популарни догађај „ПУТУЈ, ИСТРАЖУЈ И УЖИВАЈ“. Манифестација почиње у 10 сати.
Овај догађај је замишљен тако, да се кроз интересантна предавања и радионице, ђацима средњих школа приближи географија и туризам. Ђаци ће добити информације о томе како је географија непрепознат и неискоришћен потенцијал у свим друштвеним сферама, као и одговоре на питања: Да ли је живот у граду бољи од живота на селу? Да ли данас бројне информације о глобалном отопљењу, повећању нивоа Светског мора, представљају предзнаке новог леденог доба?
Средњошколци ће се кроз креативне радионице упознати са светом пропаганде, на које све начине могу да ставе планету у џеп, како од воћа и поврћа да направе различите и укусне декорације и да оцењују ловачке трофеје.