Студенткиње ПМФ-а са Катедре за туризам, Александра Живић и Маја Тишма су у оквиру предмета “Предузетништво” осмислиле идеју о мобилној апликацији – туристичком водичу кроз Нови Сад.
Уз помоћ доцента Немање Давидовића, за идеју је написан бизнис модел, са којим су, као тим из Србије, аплицирале на међународном такмичењу ДоРа (www.донаураумапп2015.истарт.орг), које окупља екипе из подунавских земаља, а тема је промоција културног наслеђа и туризма.
Пријава је послата почетком јуна, а Александра и Маја су недавно обавештене да је њихова идеја ушла у десет најбољих. Напомњемо да је то једина идеја из Србије која је ушла у 10 најбољих; осталих девет су из Немачке, Аустрије и Румуније.
Такође, наш тим је добио позив за учешће на Свечаној церемонији која ће се одржати у Улму 29. и 30. октобра ове године. Ту ће се наставити такмичење и идеје треба да буду реализоване, односно апликације ће бити спремне за коришћење.
Концепт апликације: интерактивна апликација која на оригиналан начин даје информације о културним знаменитостима Новог Сада. Корсници имају могућност да кроз решавање интересантних и неуобичајених задатака освоје награде и виде више него што обичан електронски водич може да му понуди.
Наш тим је направио промо спот за апликацију: https://www.youtube.com/watch?v=u3aIy49SBGw
На следећем линку су приказани сви финалисти: http://donauraumapp.blogspot.de/p/finalisten-finalists.html
Иначе, пре две године, Маја Тишма, коју пријатељи зову Камичак, упустила се у велику авантуру на другом крају планете. Њена радозналост одвела ју је у Индонезију, у Малајско-филипинском архипелагу, где је била укључена у пројекат студентске организације АИЕСЕЦ.
Недавно је, у организацији Спомен-збирке Павла Бељанског, у оквиру програма „Лето у врту галерија“, Маја своје утиске поделила са новосадском публиком.