У Новом Саду се одржава једна од највећих музејских конференција на Западном Балкану
Нови Сад, 15.04.2015. – Од 15.-17. априла 2015. Музеју Војводине у Новом Саду се одржава трећа годишња музејска конференција под називом „Меет, Сее, (цритицаллy) До“. На овогодишњој конференцији учествују музејски професионалци из Албаније, Босне и Херцеговине, Хрватске, Немачке, Македоније, Црне Горе, Србије, Шведске и Уједињеног Краљевства.
Конференцију организује Балканска мрежа музеја (Балкан Мусеум Нетwорк – БМН) и Фондације Културно наслеђе без граница (Цултурал Херитаге wитхоут Бордерс – ЦХwБ) у сарадњи са Музејом Војводине из Новог Сада.
„Меет, Сее, До“ конференција тежи да ојача индивидуалне и институционалне капацитете музеја, као и да охрабри и инспирише музеје у региону на заједнички рад. Ово је трећа музејска конференција овог типа, док су претходне две одржане у Тирани и Сарајеву.
Кључни говорници на овогодишњој конференцији „Меет, Сее, (цритицаллy) До“ су познати експерти из области музеологије и баштине са регионалним и међународним искуством: проф. др.Томислав Шола, Анна Виола Халлберг, Нат Едwардс, Степхен Аллен, МицхелеТаyлор.
Изјаве за медије предвиђене су:
у среду, 15. априла 2015. године у Музеју Војводине (Дунавска 35) у 10:15х, када ће конференција бити отворена за јавност.