УСПЕНСКА ЦРКВА – Нови Сад
Постоје сведочанства да је црква Успења пресвете Богородице постојала већ 1731. године. Тадашње здање је било изграђено од прућа и набоја. Градња нове, садашње цркве отпочела је око 1765. Посебну лепоту овог храма чине иконостас и његова резбарија, као и резбарија Богородичиног трона, архијерејског престола и црквеног намештаја ретке лепоте домаћих резбара Марка Гавриловића и његових синова. Иконостас су радили Јанко Халкозовић и Василије Остојић. Стилом одударају иконе на северним и јужним дверима, и иконе у архијерејском трону, па се верује да је њих сликао Димитрије Братоглић из Земуна или Михајло Јефтић из Сремских Карловаца. После постављања звона и неких мањих радова, као и иконостаса, највероватније 1776. Успенска црква је добила данашњи изглед.