СПОМЕНИК ИНТЕРНИРЦИМА У НОРВЕШКОЈ – Кикинда
Споменик је дело кикиндског вајара мр Слободана Којића. Подигнут је 1975. године, у име пријатељства Срба и Норвежана и у знак сећања на 46 Кикинђана, које су немачки фашисти интернирали у Норвешку 6. маја 1942. године, од којих се након ослобођења вратило седам.